Мій список блогів

СОНЯЧНА ЕНЕРГІЯ ВСЕВОЛОДА НЕСТАЙКА

          30 січня 2015 року виповнилося би 85 років від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка — беззаперечного класика сучасної української дитячої літератури.
     Всеволод Зіновійович Нестайко – найвідоміший сучасний український письменник і казкар, лауреат літературної премії ім. Лесі Українки (за повість-казку “Незвичайні пригоди в лісовій школі”), премії ім. Миколи Трублаїні (за повість-казку “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”), премії ім. Олександра Копиленка (за казку “Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя”). А 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його знамениту трилогію “Тореадори з Васюківки” було внесено до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з  найвидатніших творів сучасної дитячої літератури. Указом Президента України В.Ющенка письменника нагороджено Орденом Ярослава Мудрого V ступеня.
Книжки В. Нестайка є улюбленими для багатьох поколінь українських читачів. Його твори внесено до шкільних програм, а п'єси успішно ставляться в дитячих театрах різних міст України.
Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. Він справжній дитячий письменник. Отож, познайомтеся з героями його книг. Через пригоди, які трапляються з друзями, ви пізнаєте, що таке людська гідність, чесність, дружба.
  

Нестайко В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі. Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб’як / В. З. Нестайко. – Харків : Школа, 2011. – 128 с. : іл.
Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга продовжує розповідь про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.


 
Нестайко В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі. Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії / В. З. Нестайко. – Харків : Школа, 2013. – 208 с. : іл.
У цих двох книгах, що розпочинають серію книжок про пригоди в лісовій школі, розповідається про веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика, їжачка та їхніх однокласників. Легку, життєрадісну, сповнену доброго гумору оповідь із задоволенням прочитають діти молодшого та середнього шкільного віку.

 
Нестайко В. З. В країні Сонячних Зайчиків : казкові повісті / В. З. Нестайко. – Харків : Белкар-книга, 2007. – 256 с. : іл.
Щасливу країну Ластовинію загарбали лихі мешканці Хуліганії. Усі діти Ластовинії змушені переховуватися у дрімучому тропічному лісі. Сміливий дев’ятирічний хлопчик Веснянка раптом потрапляє у дивну країну Сонячних Зайчиків.
 
 
 
 
Нестайко В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі. Таємний агент Порча і козак Морозенко / В. З. Нестайко. – Харків : Школа, 2012. – 128 с. : іл.
Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга завершує розповідь про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання, а також про новостворений пташиний лісей.
 
 
 
Нестайко В. З. Дивовижні пригоди незвичайної принцеси : повість-казка / В. З. Нестайко. – Київ : Країна мрій, 2010. – 48 с. : іл.
У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса? Про це і дізнається юний читач із нової казки відомого українського письменника. Для дітей молодшого шкільного віку.
 
 
Нестайко В. З. Ковалі щастя. Старовинне дзеркало : казкові оповідання / В. З. Нестайко. – Харків : Белкар-книга, 2010. – 48 с. : іл.
Ці казкові оповідання — про захоплюючі та неймовірні,- майже детективні пригоди, в яких добро завжди перемагає зло. Разом із добром до нас приходить щастя, якого ми всі так бажаємо. Для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку.
 
 
 
Нестайко В. З. Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя / В. З. Нестайко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008. – 159 с. : іл.
У цій найновішій і, як завжди, захоплюючій книзі патріарха сучасної дитячої літератури Всеволода Нестайка ти знову зустрінеш своїх улюблених героїв. Уперше книжку знаменитого письменника проілюстрували діти. Ці юні художники — твої ровесники з художніх та звичайних шкіл. Чимало талановитих дитячих малюнків передав нам сам письменник — діти надсилали їх йому на радіо, де ці казки прозвучали вперше.

 
Нестайко В. З. Олексій, Веселесик і Жар-птиця : казка / В. З. Нестайко. – Харків : Белкар-книга, 2007. – 64 с. : іл.
Перед героями цієї історії стоїть непросте завдання — перетворити неслухняного капризулю Олексія-Плаксія на гарного малюка Лесика-Веселесика. Досягти мети допоможуть лише дружба, добро і наполегливість. Цікава та повчальна казка класика дитячої літератури Всеволода Нестайка з добрими і яскравими ілюстраціями Наталії Бендус-Петровської.

Нестайко В. З. Пригода в кукурудзі : оповідання / В. З. Нестайко. – Київ : Країна Мрій, 2012. – 208 с. : іл.
Поринаючи разом із маленькими героями оповідань у захопливі пригоди, юний читач пізнаватиме світ і дізнається, як відрізнити правду від кривди, як залишитися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне — що таке справжня дружба. Для дітей молодшого шкільного віку.
 
 
 

Нестайко В. З. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів / В. З. Нестайко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2009. – 543 с. : іл.
У трилогії «Тореадори з Васюківки» розповідається про нерозлучних друзів Яву й Павлушу, про їхні веселі, незвичайні пригоди.
 
 
 
Нестайко В. З. Чарівний талісман : повісті / В. З. Нестайко. – Київ : Країна Мрій, 2010. – 288 с. : іл.
До збірки увійшли три повісті: «Таємниця Віті Зайчика», «Чарівний талісман» і «Повість про те, як школярі побували в доісторичному часі і чим це закінчилося». У цих творах ідеться про шкільне життя, про справжню дружбу, захопливі пригоди й дивовижні події, учасниками яких стають школярі. З притаманною йому майстерністю, щирістю, глибиною автор описує непрості стосунки дітей з дорослими, уміння своїх героїв знаходити вихід зі складних ситуацій.

 
Нестайко В. З. Чорлі : повість-казка / В. З. Нестайко. – Київ : Майстер-клас, 2012. – 64 с. : іл.
Перед маленьким Айком постало непросте завдання — знайти лицаря Орландо і розкрити йому важливу таємницю. І невідомо чим би закінчилася ця дивовижна та небезпечна пригода, якби не веселий чарівний кіт Чорлі, який допоміг хлопчику подолати усі перешкоди і стати сміливим. Пригодницька казка видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка про добро, дружбу та справжнє щастя з живими ілюстраціями відомої художниці і режисера мультиплікаційних фільмів Ірини Смирнової.