Мій список блогів

пʼятниця, 31 липня 2015 р.

ТАЄМНИЦЯ ЛЕСИКОВОЇ СКРИПКИ

Гоян Я.П. Таємниця Лесикової скрипки (1992) [djvu] | Оцифровано Гуртом
Нещодавно у міській бібліотеці для дітей відбулося обговорення книги Яреми Гояна «Таємниця Лесикової скрипки», з  нагоди 75-річчя від дня народження  письменника.
Народився Ярема Петрович Гоян 11 липня 1940 року в чудовому селі Долішнє Залуччя на Івано-Франківщині.
Понад 20 років  він очолює дитяче видавництво «Веселка», а ще митець опікується дитячим журналом «Веселочка». Його творчість відзначена Національною премією України імені Т. Г. Шевченка.
За повість «Таємниця Лесикової скрипки» Ярема Гоян отримав Шевченківську премію з рук Олеся Гончара (1993р.).
«Велику таємницю довірив малому Лесикові дід Петро: є на світі чародійна скрипка, від якої залежить доля й щастя України. Так народилась книга «Таємниця Лесикової скрипки». І хоч ця книга рекомендована для дітей молодшого шкільного віку, її з задоволенням  читають старші школярі і дорослі». Так розпочала свою розповідь завідувач бібліотеки Валентина Ярмолюк. Разом із героєм повісті Лесиком  всі разом вирушили в мандри рідним краєм, де дізналися, як він разом із друзями зазнає різних пригод і відкрили для себе образ вільної України, її історичну долю, походження та зміст національних символів.
Діти зачитували  цікаві легенди і перекази із книги, які їм сподобалися, коли читали цю книгу.


Читайте діти цю книжку, і, можливо, прочитавши її, ви захоче взяти в руки музичний інструмент. Це буде успіх письменника.