Мій список блогів

вівторок, 26 березня 2019 р.

УРОК САМОРОБКІНА

Так чудово у ці весняні теплі дні відпочити на вулиці з друзями, сходити разом в кіно, парк, або у бібліотеку. Весело і гамірно було 24 березня  у міській бібліотеці для дітей. Допитливі дітлахи завітали на урок Саморобкіна «Журнал, що роблять ваші руки чарівними», який проходив в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання. Користувачі бібліотеки ознайомилися з журналами, які передплачує бібліотека і в яких можна знайти багато цікавої інформації, розгадати кросворди та зробити різні саморобки.

На зустрічі діти вчилися складати різноманітні паперові фігурки, які віднайшли у минулорічних журналах «Умійко», «Малятко», «Яблунька» та інших.



Допитлива та весела дитяча компанія у творчій атмосфері створювали свої шедеври. Активність дітей  і допомога один одному у творчій роботі поєднались з веселою розмовою й цікавими  запитаннями маленьких дівчат.










Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Всі отримали задоволення від спілкування і тільки позитивні емоції.

КАЗКАРІВ ТИ БІЛЬШЕ ЗНАЙ, КАЗКИ ЇХ ЧИТАЙ


Чудової весняної днини на гостину до Нововолинської міської бібліотеки для дітей завітала малеча середньої групи №3 «Ромашка» ЗДО №4 разом з вихователем Іриною Дмитрівною Поліщук. Прийшовши до бібліотеки дітлахи познайомились з її «мешканцями» - книгами та уважно оглянули відділи книгозбірні.


 А ще в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекар Лариса Крилова разом з дітьми провела голосні читання  «Казкарів ти більше знай, казки їх читай». Про видатних казкарів дізналися малюки із розповіді бібліотекаря та з великим задоволенням прослухали уривки із відомих казочок.

Також познайомилися із викладкою літератури «Складають казку казкарі»  на якій «мешкають» персонажі улюблених книг.
Діти залюбки слухали казочки та зізналися, що батьки не завжди їм читають. Адже деякі вважають, що це непотрібно. Інші - заклопотані, у них на це бракує часу. Казки потрібні, щоб формувати y дитини певні уявлення. Насамперед – це добро і зло, почуття справедливості, сміливості та навіть патріотизму. А ще казки допомагають дитині творчо розвиватися, мислити та аналізувати.

пʼятниця, 22 березня 2019 р.

БІБЛІОТЕКА ЯК МАЙДАНЧИК ДЛЯ ТВОРЧОСТІ

Традиційний Всеукраїнський тиждень дитячого читання вкотре покликав в бібліотеку юних читачів на цікаві зустрічі з книгою, з творчістю. Спілкування з письменниками, конкурси, вікторини, літературні ігри – всі ці заходи направлені на розвиток здібностей, талантів, реалізацію дитячих уподобань.
Сьогодні сучасна бібліотека може надати дітям безліч можливостей для розвитку творчості, фантазування. І це не лише добре сформований фонд літератури та періодичних видань. Перш за все, це можливість спілкуватися, навчатися один у одного, демонструвати власні досягнення на виставках бібліотеки, відкривати власні нові можливості.
 В цей тиждень особливу привабливість та захоплення викликала персональна виставка робіт юної читачки Альбіни Ільницької (учениці 6-го класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Низкиничі), якою мали можливість насолоджуватись усі відвідувачі дитячої бібліотеки. Дівчинка вміло працює з папером, бісером, нитками, а ще гарно малює, створюючи власні композиції. Всі дитячі вироби – це поклик душі і серця, бажання творити, фантазувати. Роботи на виставці створили дивовижну гармонію – багатство барв, довершене споріднення кольорів.
Хочеться вірити, що творча стежинка Альбіни знайде своє продовження в нових доробках.









четвер, 21 березня 2019 р.

ПОДОРОЖ ДО СКАРБНИЦІ ЗНАНЬ

Дитинство – це чудова мить, коли луною котиться веселий сміх, йде цікаве навчання, мала людина відкриває для себе цілий світ за допомогою книги і читання. І для того, щоб дитина виросла мудрою, доброю та щасливою  потрібно читати книжки, розвивати фантазію та здібності.
Бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-9 класів Олена Рябая, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання,  провела для учнів 6-Б класу ЗОШ №7 пригодницьку бібліо-гру «Подорож до скарбниці знань». Під час заходу юні читачі продемонстрували свою ерудицію у різноманітних конкурсах та завданнях.

Дві команди-учасниці, “Асорті” та “Мікс”, показали чудові знання різних жанрів української народної творчості: казок, прислів’їв, приказок, загадок, прикмет тощо. Відповідали на цікаві запитання мовознавчих вікторин. Захід пройшов на одному диханні. Діти не лише розважалися, а й дізналися багато нового й цікавого. 





Юні користивучі в черговий раз переконалися, що бібліотека  – це весело, цікаво, креативно, а читати – КРУТО.

середа, 20 березня 2019 р.

ЛЯЛЬКОТЕРАПІЯ У НОВОВОЛИНСЬКІЙ МІСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДІТЕЙ


Весело та гамірно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання у Нововолинській міській бібліотеці для дітей. До нас з великим задоволенням поспішають діти, адже чудово знають, що тут на них чекає багато приємних сюрпризів та безліч цікавої інформації.
У третій день Всеукраїнського тижня дитячого читання у нашій бібліотеці в рамках клубу «Книгочитограйка» відбулась година пізнання «Від мотанки до Барбі».
А чи потрібно дітям гратися у ляльки? Разом з ними ми шукали відповіді на це питання. І дійшли висновку, що безумовно потрібно, адже лялька – це іграшка, з якою вони грають «у життя». Вона вчить відтворювати стереотипи жіночої поведінки: догляд за дитиною, її  годування, вкладання спати і інші дії, які в звичайному житті спрямовані на самого малюка. В іграх з ляльками відпрацьовуються і моральні моделі поведінки: ляльки ввічливо знайомляться один з одним або б’ються, ляльку може бути шкода, вона може погано себе поводити і так далі. До того ж гра в ляльки – найсильніший засіб психологічної підтримки для дітей. Разом з лялькою дітлахи проживають свої радощі й прикрощі, сварки і образи, програють ситуації і змінють їх фінал на позитивний. Це дозволяє їм позбутися від тривожності і знайти душевну рівновагу.
На початку зустрічі дітлахи уважно прослухали розповідь бібліотекаря Лариси Крилової про те, якими були перші ляльки та як вони міняли свій вигляд з плином часу. А також переглянули фільм про ляльку-мотанку, як древній наш оберіг та спробували її виготовити самі. 


А після цього дівчатка поринули у веселі ігри зі своїми улюбленцями. Вони придумували їм чудернацькі імена, «пеленали» та «вкладали їх спати», «робили з ними уроки», «водили до школи». Ці ігри з ляльками принесли дітям величезне задоволення і користь, адже граючись, вони розвивають свою уяву, творчі інтелектуальні здібності.