Мій список блогів

пʼятниця, 24 травня 2019 р.

ЄВРОПА: smile tu mi

    Європа: мальовничий континент з цікавою історією. Він дав світу багато видатних учених, винахідників, художників і композиторів, а також популярних акторів та успішних спортсменів.
Століттями Європа страждала від воєн та розмежувань. Але в останні понад 60 років країни цього старого континенту нарешті об’єднались у мирі та дружбі, щоб спільно працювати для кращого майбутнього Європи й усього світу.
Міська бібліотека для дітей долучилась до відзначення Дня Європи – дня спільних цінностей, спільної історії, спільного майбутнього. В рамках клубу активного спілкування «Однокласник» для учнів 5-Б класу Нововолинської гімназії був проведений book-вояж «Європа: smile tu mi». З розповіді бібліотекаря Олени Рябої школярі дізналися про історію святкування Дня Європи, переглянули відео-презентацію «Приєднуйся до європейців! Знаєш, чому це круто?», ознайомились з книгою «Відкрий для себе Європу!» в електронному варіанті. Ця книжка для дітей (приблизно від 9 до 12 років) подає інформацію лаконічною та простою мовою. Наповнена цікавими фактами й барвистими ілюстраціями, вона жваво описує Європу та стисло пояснює, що таке Європейський Союз і як він працює. Можливо, ця подорож книгою надихне юних українців до читання та на дивовижні подорожі країнами Європи і рідної України.

У міській бібліотеці для дітей влаштована тематична полиця «Європа – наш спільний дім», на якій представлена література з історії, географії, культури, економіки європейських країн.

четвер, 23 травня 2019 р.

ГОДИНА КНИГОЛЮБА


Запитайте у будь-якого маленького читачика, чи хотів би він навчитися «допомагати» книзі своїми руками, «лікувати» її?  Так, скажуть вони. Адже книги – як люди: народжуються, живуть, хворіють, старіють. А захворівши потребують лікування. Тому лікарем може стати кожен з наших користувачів, тому що книжкова лікарня відкрита завжди.
Нещодавно у міській бібліотеці для дітей відбулося чергове засідання гуртка «Юні бібліотекарі», де гуртківці зібралися на годину книголюба «Про книжкову аптеку та ліки для книжок».
На цьому засіданні діти дізналися, як у книжковій лікарні можна допомогти всім жителям чарівного книжкового містечка.  Які «ліки» та «медикаменти» для цього потрібні.





І розпочалося лікування. Спочатку юні книголюби за допомогою стетоскопа визначили рівень захворюваності кожної «хворої» книжки. А тоді турботливі рученята юних «лікарів» надали зіпсованим книгам «швидку медичну допомогу». Завдяки їх старанням, багато сумних, мудрих книжечок здобули нове життя, та веселу посмішку від розуміння, що вони зможуть нести знання ще багатьом своїм читачам. Бібліотекарі  разом із «полікованими» книгами щиро дякують дітям за їх працю та небайдужість.






Засідання закінчилося, діти залишилися задоволені. Головне, вони зрозуміли, що багато цікавого можна дізнатися, коли книжка стане другом!



середа, 22 травня 2019 р.




письменник, журналіст, видавець,
автор понад 20 книг,
 лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона»,
- володар відзнаки «Золотий письменник України»,
- лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка — за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел»
- лауреат премії «Українська книжка року» у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» за видання «Синій зошит. Аркуші днів світящих» та «Лад».
Запрошуємо на творчу зустріч 
з одним із найзагадковіших сучасних українських письменників!

вівторок, 21 травня 2019 р.

МАЙСТЕР-КЛАС ПО ВИГОТОВЛЕННЮ КВІТІВ З ПАПЕРУ

Сьогодні, коли в магазині можна купити все, речі, зроблені своїми руками набули особливої цінності. І такий вид рукоділля, як власноруч виготовлені квіти з паперу, стає все популярнішим. Для того, щоб долучити дітей до вміння створювати прекрасні вироби своїми руками у Нововолинській міській бібліотеці для дітей  рамках клубу «Книгочитограйко» відбувся майстер-клас по виготовленню квітів з паперу, який провела учитель початкових класів ЗОШ №7 Світлана Іванівна Максюк.
На початку зустрічі бібліотекар Лариса Крилова ознайомила з книгами по виготовленні  саморобок,  які є в бібліотеці, переглянувши які можна «озброїтися» безліччю цікавих ідей.
Ну а після цього діти під чутким керівництвом Світлани Іванівни взялися за створення виробів. За результатами наполегливого старання під час майстер-класу дітлахи зуміли створити прекрасні композиції і кожен із них подарує свій витвір найдорожчим людям – своїй мамі чи бабусі, адже квіти їм потрібно дарувати не тільки на свята, але й повсякчас. 





пʼятниця, 17 травня 2019 р.

РОДИННИЙ ВОГНИК «РІДНА ДОМІВКА, РІДНА СІМ’Я – ТУТ ВИРОСТАЄ ДОЛЯ МОЯ»

У середині травня ми відзначаємо миле, рідне та тепле свято  - Міжнародний день сім’ї.   Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. Сім'я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури і історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Тому союз сім'ї і держави – необхідна умова процвітання і добробуту його громадян. На честь цього  теплого свято Нововолинська міська бібліотека для дітей «запалила» для шкільної сім’ї учнів 3-В класу ЗОШ №7 (класний керівник Світлана Іванівна Максюк)  родинний вогник «Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя».  На святі діти подарували багато теплих слів та мелодійних пісень своїм рідним людям – мамам, татам, бабусям і дідусям, які були присутні у залі.






Дарували всім присутнім промінчики тепла.



Приймали участь у родинних конкурсах.


З великим зацікавленням переглядали слайд-показ родинних та шкільних фотографій. 



  А підсумовуючи зустріч, бібліотекар Лариса Крилова зазначила, що справжнім громадянином своєї країни є той, хто вміє шанувати батька і матір, куточок, де народився, де отримав перші уроки добра і справедливості. Адже коли є тепла мамина посмішка, надійне батькове плече, добра порада брата, підтримка сестри, веселий сміх дітей  – це найбільше щастя…

СЕМІНАР У НОВОВОЛИНСЬКІЙ МІСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДІТЕЙ

З метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, що передбачає удосконалення їх знань та навичок у межах спеціальності 15 травня 2019 року на базі Нововолинської міської бібліотеки для дітей відбувся міський семінар бібліотекарів структурних підрозділів централізованої бібліотечної системи та шкільних бібліотек міста  на тему «Бібліотека – школа – дитина: взаємодія в інформаційному просторі». І саме в цей день 65 років тому відкрила двері для маленьких жителів молодого міста міська бібліотека для дітей.
Привітальним словом розпочала семінар заступник начальника відділу культури Олеся Іванівна Сословська, яка побажала колективу бібліотеки творчого неспокою на ще багато літ, передала вітання від начальника відділу культури Інни Миколаївни Левкової і працівників централізованої бухгалтерії відділу культури та розповіла про сучасні аспекти розвитку діяльності закладів культури нашого міста.

Естафету привітань продовжили директор централізованої бібліотечної системи Світлани Іванівни Кухарук, завідувачі бібліотеками-філіями ЦБС Світлана Галушук, Зоя Костюк, Лариса Боратинець та завідувач відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець.

Багато щирих привітань та побажань лунало в той день для колективу бібліотеки від заступників директорів по виховній роботі  НВК «Нововолинська спеціалізована школа №1 – колегіум» Інни Володимирівни Костянець та ЗОШ №7 Оксани Серафимівни Костюк. А ще усі учасники семінару мали змогу прослухати  їхні виступи на тему «Дитяча бібліотека і школа: стратегія співпраці».

Директор Нововолинського інклюзивно-ресурсного центру Оксана Володимирівна Макаратеж приєдналася до привітань та ознайомила всіх присутніх з роботою центру та планами на майбутнє.

Свої вітання вміло і талановито вплели у поетично-пісенний віночок і не залишили байдужими нікого з присутніх завідувач ЗДО №4 Людмила Могіль та вихователь – методист Інна Чепурна і їхні вихованці.





Валентина Ярмолюк, завідувач бібліотеки розпочала свій виступ «Бібліотека для дітей: концепт історико-культурних традицій та інноваційних перетворень» із презентації історії бібліотеки, приуроченої цій події.

Бібліотекарі ознайомилися з консультаціями працівників міської бібліотеки для дітей Олени Рябої «Основні форми і методи організації вільного часу користувачів-дітей», Лариси Крилової  «Пріоритетні напрями роботи бібліотеки з користувачами-дітьми молодшого    шкільного віку», бібліотекаря ЗОШ № 4 Валентини Черкунової «Роль шкільної бібліотеки в освітньому процесі в умовах реалізації концепції нової української школи».
Про квест, як інноваційну форму популяризації літератури та активного інтелектуального дозвілля розповіла завідувач відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Оксана Жабровець.
Досвідом про діяльність своєї установи  у соціокультурному просторі регіону та пошуку нових форм та методів роботи поділилися завідувачі бібліотек-філій № 1,3 Світлана Галушук та Лариса Боратинець.


Завершився семінар круглим столом на тему «Успішний досвід бібліотек міста»,  обміном думками, обговоренням та підсумками роботи.

P.S. Дякуємо всім учасника та гостям за привітання та  за участь у роботі семінару.