Мій список блогів

пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

 

      Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.

     З нагоди свята, бібліотекар міської бібліотеки для дітей запропонувала учням 5-В класу Нововолинького ліцею 8, здійснити цікаву мандрівку лабіринтами  країни  Словограй. Під час мовних забавлянок «Гра словами, гра в слова», діти продемонстрували свої знання з мови, довели свою першість і здобули право називатися знавцями української мови.

четвер, 17 лютого 2022 р.

17 ЛЮТОГО – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ

 

Доброта – якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки сьогодні. Але сьогодні можна зробити ще більше добрих справ, ніж зазвичай.

Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є, принаймні, 17 лютого. Саме в цей день багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти.

Вперше його запровадили в американському місті Денвері ще 1995-го, проте з кожним роком це свято набуває все більшої популярності та заохочує всіх робити спонтанні добрі справи. Дослідження показують, що добрі справи і допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоров’я.

Долучитися до відзначення Дня спонтанного прояву доброти дуже просто — порадувати інших людей і допомогти їм відчути себе щасливішими. Посміхніться незнайомцю на зупинці, подякуйте водієві громадського транспорту за безпечну поїздку,  напишіть лист підтримки чи висловлення вдячності тому, хто опинився у скрутній ситуації. Пам’ятайте, у всьому важливо проявляти щирість – вона справді цінна.

До вашої уваги рекомендуємо книги, які є в фонді нашої бібліотеки про доброту.


Дерманський С.

Крамничка тітоньки Мальви. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 56 с.

 Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.


Казки доброї феї: збірка казок. – Харків: Видавничий дім «Пегас», 2017. – 64 с.: іл.

Що спільного у Баби-Яги зі слов’янських народних казок із відьмами з ісландських казкових епосів? А де Країна Вічної Юності? Що, Ви не чули про неї? Ну, то знайте тепер — вона є насправді!

Ви познайомитеся з нею тут, у «Казках доброї феї».

Юні читачі зможуть прогулятися билинним шотландським Картехозьким лісом, де мешкає сама королева ельфів.

Атож, друзі, там, у далеких північних країнах — Ірландії, Шотландії, Англії — живе маленький казковий народ, ельфи. Вони співають чарівних пісень. Якщо людина добра, то, почувши їх, одразу зціляється від хвороб. Як от Лисячий Хвіст з Нокграфтонської ірландської історії.

Далебі, незвичайні пригоди чекають нас з вами в цьому збірнику. Адже разом із Дженет із шотландської казки і з дочкою мисливця Сігні з ісландської доведеться виручати лицаря королеви ельфів Там Ліна і принца Хліні.

До того ж усе це — насправді! Не вірите, що дійсно потрапите в цю книгу? Великі, яскраві, мов живі, малюнки допоможуть читачам поринути в казковий світ.

А наша добра фея вже кличе нас мандрувати далі дивовижними снами Гуальтьєро і в королівство, де живу.

 

Комуницька Марія.

Добра душа: оповідання та казки. – Чернівці: народознавчо-прсвітницький центр «Факел Марії». – 2010 рік. – 392 с.:іл.

Добра душа…

Якщо душа добра – їй не страшні ніякі труднощі, бо вона світить, як сонечко.

Вона дає і нічого не хоче для себе взамін. Таку душу любить Господь Бог і оберігає.

Будьмо добрими душами – і радітиме нам Господь Бог!  Будьмо добрими душами – і буде щаслива від нас Земля! 

Сухомлинський В.

 Всі добрі люди – одна сім’я: збірка творів /Василь Сухомлинський; малюнки О. Макієвої. – Харків: Видавничий Дім «ШКОЛА», 2012. – 160 с.

До нової збірки художніх творів для дітей нашого славетного земляка, Василя Сухомлинського, увійшли не тільки твори, де дійовими особома є люди. На її сторінках ви також зустрінетеся з олюдненими тваринами, рослинами і навіть природними явищами. Пронизані любов"ю до всього живого. Твори Майстра вчать у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх і амбіцій, а до голосу людського серця.

Сухомлинський Василь.

Найгарніша мама: Казки. – Харків: Белкар-книга, 2013. – 48 с.: іл.

До збірки ввійшли кращі казки про тварин відомого українського педагога і письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Вони вчать маленьких читачів любити батьківщину, її природу, поважати старших і допомагати меншим, бути добрими, кмітливими, працьовитими. Ця збірка казок — для наймолодших читачів, які роблять перші кроки в читанні. Книга призначена для вироблення в дітей навичок техніки читання текстів по складах.

 

Школа доброти: Оповідання, вірші, прислів’я, казки. – Харків: Біляєв В. Г., 2006. – 64 с. іл. – (Веселка)

Ця книжка навчить дітей доброті, щирості, порядності, чуйності. Саме ці риси перш за все необхідні кожній людині для того, щоб її поважали. Твори, що увійшли до цієї збірки, допоможуть батькам і вчителям у виховній роботі. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, їхніх батьків, вихователів дитячих садків і вчителів шкіл.

P. S. Творімо добро не тільки сьогодні, але й повсякчас…



ПІЗНАВАЛЬНА МАНДРІВКА "ЗАГАДКИ ДЛЯ МАЛЯТ ПРО ПТАХІВ, КОМАХ І ЗВІРЯТ"


 

14 ЛЮТОГО - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДАРУВАННЯ КНИГ

 

Не валентинками єдиними. 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.

Активні користувачі нашої бібліотеки теж долучилися до цієї приємної традиції та подарували книги, за що ми їм щиро вдячні.  Адже кожна знайде своє місце на полицях бібліотеки, стане доступною іншим читачам. Ваші подарунки поповнять книжковий фонд бібліотеки і будуть достойно оцінені читацьким загалом.



P. S. Книга як почуття – даруєш комусь, а тепло на душі тобі

ГОЛОСНІ ЧИТАННЯ "ВІДОМИМИ КАЗКАМИ ШАРЛЯ ПЕРРО"

 


понеділок, 14 лютого 2022 р.

КНИЖКОВА СИМФОНІЯ КОХАННЯ


  Кохання буває простим і складним, короткочасним і безкінечним, ніжним та жорстоким. Буває злим та несправедливим, або ж навпаки дарує нам силу та впевненість. Воно робить людей щасливими та примушує страждати. Так, кохання буває різним, але життя без нього неможливе. 

  Пропонуємо вашій увазі добірку найцікавіших підліткових повістей і романів про найсокровенніше, про перше кохання, перші поцілунки. Про почуття - від пристрасті до ненависті, від комедії до трагедії, від Еросу до Танатосу. Про те, яке кохання ніколи не забувають, а на яке покладають стільки надій, яке змушує серце калатати, а метеликів у животі порхати. Про кохання, що може приносити радість і біль, спонукає творити та нищити, мріяти й зневірюватися.