Мій список блогів

середа, 28 березня 2018 р.

ЩОБ ПОПОВНИТИ ЗНАНЬ ЗАПАС – ЖУРНАЛИ І ГАЗЕТИ Є ДЛЯ ВАС

 Був колись особливий час, коли українські діти з нетерпінням чекали на свіжий номер журналу "Малятко", "Барвінок". Адже  цікава інформація найчастіше черпалася саме з газет та журналів. Але з швидким розвитком сучасних технологій друковані видання дещо втрачають свою популярність, а дарма, бо це - цінне джерело знань і умінь діточок. А як приємно їх гортати! Тому, не зважаючи на все, поряд з добре відомим "Малятком" з’явилися нові - "Пізнайко", "Ангелятко", "Куля" та багато інших. І це тішить. Бо допоки є такий широкий вибір видань, можна сподіватися, що разом  ми зможемо сприяти життю та розквіту української преси для дітей.
27 березня міська бібліотека для дітей запросила учнів 2-В класу ЗОШ № 7 (вчитель С.І. Максюк)  в цікаву подорож по сторінках веселих, пізнавальних дитячих журналів "У калейдоскопі яскравих сторінок" (в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання). Завідувач бібліотеки Валентина Ярмолюк ознайомила дітей з періодикою, яку передплачує бібліотека, та наголосила, що у дитячих журналах можна знайти корисну та цікаву інформацію «про все на світі». На їх сторінках багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, оповідань, віршів, які допомагають у навчанні, вчать логічно мислити, відкривають таємниці навколишнього світу, дають можливість весело і змістовно провести дозвілля, навчитися робити цікаві речі.





На продовження зустрічі діти грали у гру "Знавці періодики", де з успіхом розгадували журнальні кросворди, відгадували загадки з журналів "Барвінок", "Куля", "Смайлик", "Колосок", давали відповідь на такі запитання "Чим відрізняється газета від журналу", "Які газети та журнали для дітей ви знаєте", "Чи передплачує твоя родина журнали",  та інші.



А далі ведуча заходу презентувала журнал "Барвінок", якому у 2018 році виповнилося 90 років з часу його заснування.


"Барвінок" - це щомісячний літературно-художній і загальноосвітній журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Журнал найстарше українське дитяче періодичне видання, перші його номери вийшли ще на початку 1928 року, щоправда, під назвою "Жовтеня". Був час, коли журнал виходив російською мовою. Останні двадцять років "Барвінок" дотримується свого визначеного стилю. Пропонує читачам різноманітні рубрики, серед яких "Хто? Що? Як? Де? Коли? й Чому?", "Календарик Нагадайлик", "Ми любимо читати!", "Наш скарб – рідна мова", "Балакучий Мотя", "Секретні файли про тебе", "Торбинка дядечка Запитайлика", "Книга золотих казок" та інші. Безперечною перевагою журналу є саме авторські рубрики, які ведуть дитячі письменники Леся Мовчун та  Володимир Верховень.  Із усього сучасного розмаїття художніх творів для дітей "Барвінок" уже досить тривалий час друкує оповідки Галини Малик про вуйка Йойа. Кілька сторінок відведено для казок народів світу. Головний герой журналу – хлопчик Барвінок – постійно вітає з днем народження своїх передплатників, є Президентом Барвінкової республіки, веде власну фан-зону для читачів. Сподіваємося, що журнал "Барвінок” стане  гарним другом всім дітям.


Якщо тобі від 1 до 15 років і ти любиш подорожувати, грати, веселитися та сміятись, а також вмієш читати,  то читай  журнали та газети і подолаєш всі планети!

Всеукраїнський тиждень дитячого читання у міській бібліотеці для дітей завершився. Він був надзвичайно яскравим і неймовірно захоплюючим, приніс дітям багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів.
Не залишили байдужими жодного читача книжкові  виставки та викладка літератури, які є в бібліотеці: "Любіть книги – у них мудрість", "Чарівний світ казкової країни", "Бібліородзинки для кожної дитинки", "Новинки", де кожен відвідувач знайшов для себе цікаву книжку.




понеділок, 26 березня 2018 р.

ЧИТАЙТЕ НАЙНОВІШЕ, ЧИТАЙТЕ НАЙЦІКАВІШЕ!

Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. Кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно фонд міської бібліотеки для дітей поповнився книгами сучасної дитячої української та зарубіжної літератури, природничими енциклопедіями, цікавими серіями книг з бюджету розвитку та з обмінного фонду Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, одержаних згідно наказу Міністерства культури України 31.10.2017 №1132 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек». Усі вони виключно українською мовою. Приємно відзначити, що нові книги різної тематики, тож кожен читач зможе обрати щось цікаве для себе.
То що ж хочуть читати сучасні діти? Якій літературі надають перевагу? На ці запитання сьогодні відповідь дали учні 5-Б класу ЗОШ №7, які були запрошені на літературні смаколики «Сьогодні книжка вас здивує, свої таємниці вам подарує» (в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання). Бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Олена Рябая ознайомила дітей з новинками й всі разом визначили жанрові переваги. Безперечне лідерство отримала пригодницька література. Звернення дітей до цього жанру продиктоване потягом до незвіданого, бажанням поринути у нові світи. Діти люблять твори зі щасливим кінцем, такий собі “happy-end” історії, із сильними і розумними героями, які б могли стати прикладом для наслідування.

Саме такими є видання, отримані дитячою бібліотекою. Це й пригодницька повість Зірки Мензатюк, сучасної української популярної письменниці, лауреата премії ім. Лесі Українки, «Таємниця козацької шаблі», яка захоплює своїми карколомними сюжетами, небезпечними, сповненими випробувань і несподіванок мандрівками у часі і просторі, а й передусім вчить любити свій край і його дивовижну історію, багату на героїчні вчинки та містичні події; книги із серії «Енциклопедія, казка, гра» - «Волинь», «Галичина», «Донбас», «Крим», «Полісся» - зібрали в собі легенди, казки, культуру та історію нашої України.
Без сумніву, великою популярністю у юних читачів будуть користуватись книги сучасних українських письменників. Книги з серії «Світи Марини та Сергія Дяченків»: «Зло не має влади», «Ключ від Королівства», «Королівська обіцянка»; «Злато сонця, синь води» Наталії Дев’ятко та інші. Це стовідсотково українське «фентезі», написане захоплююче і добротно.

Шанувальників зарубіжної дитячої літератури очікує зустріч з книгами сучасних зарубіжних авторів: дитячо-космічні пригоди Люсі та Стівена Гокінг, які запрошують у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді!; книжки норвезької письменниці Ніни Грьонтведт «Привіт, це я» та «Абсолютно не цілована», написані у формі щоденника дівчинки Уди; творами польського письменника Анджея Малешка «Магічне дерево» та інших, не менш цікавих авторів.

Після сьогоднішньої зустрічі учні прийшли до висновку, що важливу роль у розвитку людини будь-якого віку відіграє читання книг, адже завдяки книгам ми пізнаємо світ, як реальний, так і придуманий, чогось вчимося, вдосконалюємось.  
Тож запрошуємо всіх шанувальників слова до читання новинок. Зустріч з хорошою книгою завжди радісне свято. 
Також для учнів була організована пізнавальна екскурсія. Діти мали змогу не тільки отримати інформацію про послуги, які надає бібліотека, а й познайомитися з фондом, книжковими виставками, які функціонують у бібліотеці.


КРАЇНА КАЗОК ШАРЛЯ ПЕРРО

Весело та гамірно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання у Нововолинській міській бібліотеці для дітей. Залюбки до нас поспішають діти, адже чудово знають, що тут на них чекають безліч різноманітних сюрпризів та багато цікавої інформації.
Чудової весняної днини у нашій книгозбірні зібралися члени гуртка «Юні бібліотекарі» на літературну годину «Країна казок Шарля Перро». Адже немає в світі людини, яка б хоч раз на віку не «мандрувала» країною казок цього казкаря.
Шарль Перро французький письменник, поет і критик, основоположник жанру літературної казки, автор популярних і всесвітньовідомих казок про Попелюшку, Кота у чоботях, Сплячу красуню, Хлопчика-мізинчика, Червону шапочку та інших. Серед сучасного розмаїття книжок і авторів, казки цього статечного француза залишаються напрочуд запитаними й актуальними.  
Спочатку діти із захопленням прослухали розповідь бібліотекаря Лариси Крилової про цього відомого казкаря, а ще юні гуртківці взяли участь в вікторині «Впізнай літературного героя» та в грі «Казкові перевертні».




 Гарним доповненням стала викладка літератури «Казки дідуся Перро». Яскраві книжки: «Червона шапочка», «Спляча красуня», «Попелюшка», «Кіт у чоботах», «Кмітлива принцеса», «Найкращі казки Шарля Перро», «Осляча шкура» наче самі просилися до рук. Тож дітлахи з великим зацікавленням гортали сторінки улюблених казок.
Казки Шарля Перро не втратили актуальності і сьогодні. Вони вчать нас, як важливо бути розсудливими, добрими, чесними, хоробрими, терплячими, працьовитими, рішучими, долати всі перешкоди та впевнено йти до своєї мети.

ЗУСТРІЧ З ПОЕТОМ

23 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в Нововолинській міській бібліотеці для дітей відбулася зустріч-дебют «Мій перший вірш». Члени гуртка журналістики ЗОШ №3 мали змогу поспілкуватися з чудовою людиною, поетесою за покликом душі, головним економістом «Нововолинськтеплокомуненерго» Світланою Василівною Журою. Ведуча заходу Валентина Ярмолюк ознайомила учнів з життєвим та творчим шляхом гості. Пані Світлана прочитала свої нові вірші, дала відповідь на численні запитання дітей, поділилася планами на майбутнє. Гуртківці зачитали свої перші напрацювання і попросили поетесу дати оцінку їхній творчості.


Керівник гуртка Наталія Анатоліївна Руга, вчитель української мови та літератури, прочитала свої щойно написані перші вірші, адже донедавна вона писала лише прозу. І дебют вдався,  Світлана Василівна з точки зору поета дала гарну оцінку віршам Наталії Анатоліївни і побажала творчих успіхів на ниві поезії.
На закінчення заходу гостя  подякувала всім за приємну зустріч, подарувала бібліотеці свої збірки віршів для дітей, і побажала гуртківцям «пишіть, творіть, нехай з вас виростуть майбутні Шевченко та Леся Українка». А ми в свою чергу бажаємо гості творчого неспокою, радості від кожного прожитого дня, гордості від здійсненого, втілення задуманого, Божого благословення у всіх її добрих починаннях.



Сподіваємося, що зустріч з Світланою Василівною Журою залишила в дитячих серцях тепло і радість спілкування. 

четвер, 22 березня 2018 р.

ЗДОБУДЬМО КЛЮЧ В КНИЖКОВЕ КОРОЛІВСТВО


Триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У теперішній час це свято набуло  особливого значення. Адже в нашу епоху інтенсивного розвитку інформаційних технологій та швидкісного Інтернету надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання. Нічого не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою, а бібліотеки для дітей у сучасному світі залишаються чи не єдиним осередком дозвілля, де культивують читання, навчають дитину не просто читати, а систематично думати, аналізувати та відчувати радість товаришування  з книгою.
У другий день Всеукраїнського тижня дитячого читання в Нововолинській міській бібліотеці для дітей відбулась посвята в читачі учнів 2-А класу Нововолинської гімназіїї (класний керівник О. А. Власюк). 
Із розповіді бібліотекаря Лариси Крилової діти дізналися про бібліотеку та правила бережливого ставлення до книги.

На свято завітали казкові персонажі: Баба-Яга (учениця 8-А ЗОШ №3 Валерія Терещук), яка хотіла зіпсувати все та вкрасти Чарівного Ключа від скриньки знань, Червона шапочка (учениця 4-Б класу ЗОШ №5 Ярина Сак), Незнайко (учень 4-А класу Нововолинської гімназії Дмитро Власюк), які намагалися не дозволити її це зробити.  Але для того, щоб розвіялися злі чари Баби-Яги  учням потрібно було відгадати загадки, розпізнати казкових героїв, розповісти прислів’я та приказки про книгу.  Діти блискавично впоралися із цим завданням і свято тим самим  було врятоване. Після цього з’явилася Королева Книга (учениця 2-А класу Нововолинської гімназії) та «відкрила чарівну скриньку» у Книжкове Королівство.








 Ну а на закінчення свята діти склали урочисту обіцянку користувача бібліотеки та пообіцяли дружити з книгою та стати сумлінними читачами нашої бібліотеки. Тому що хто не долучився до цілющого джерела Слова в дитинстві, той  може вважати себе обікраденим. Радість спілкування з книгою не можна нічим замінити. Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це свято для дітей в якому вони є і глядачами, і учасниками. Його головною метою завжди було зробити так, щоб діти поспішали на зустріч з доброю книгою не лише під час цього тижня, а протягом усього життя.

НА ГОСТИНУ ДО БІБЛІОТЕКИ


Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. 21 березня стартував він у Нововолинській міській бібліотеці для дітей.   Під час нього у бібліотеці ще активніше вируватиме життя і відбуватиметься багато цікавих та різноманітних заходів .
Всеукраїнський тиждень дитячого читання 2018 в нашій книгозбірні  офіційно відкрила завідувач бібліотеки Валентина Ярмолюк. Вона познайомила дітей з історією виникнення цього свята, з його традиціями та побажала, щоб усі дружили з  книгою довгі-довгі роки.

На гостину до бібліотеки завітали маленькі книголюбчики - вихованці старшої групи №1 (вихователь Н. Є. Дубенюк ) ДНЗ №4.  Бібліотекар  Лариса Крилова провела захоплюючу екскурсію «книжковим королівством» та познайомила з його «чарівними мешканцями».

Ну а яке ж «книжкове королівство»  без Її Величності Королеви Книги, роль якої виконала учениця 2-А класу Нововолинської гімназії Анна Крилова. Урочистою ходою вона зайшла до зали та привітала всіх присутніх зі святом. А діти, в свою чергу, подарували Ії Величності в’язку віршів про книгу.



 А ще на дітлахів чекав приємний сюрприз… Учні 2-А класу Нововолинської гімназії «перевтілилися» в казкових героїв та показали лялькову виставу«Колобок» на сучасний лад.










Із впевненістю можна сказати, що усі присутні отримали заряд бадьорості, позитивні енергії і відкрили для себе багато нового, цікавого і незвичайного.