Мій список блогів

субота, 29 липня 2017 р.

БІБЛІОТЕЧНІ РОЗВАГИ

Літо для бібліотек – це пора творчості, фантазії, активізації усіх форм індивідуальної та масової роботи з читачами-дітьми, можливість ближче пізнати їх. Дитяча книгозбірня надає можливість корисно і приємно провести свій вільний час дітям впродовж літніх канікул.
Липень – екватор літніх канікул. Багато різноманітних заходів для дітей по організації змістовного дозвілля вже проведено бібліотекарями. Однак багато ще попереду. Зробити відпочинок дітей активним, пізнавальним, яскравим –  основна мета дитячої бібліотеки для дітей.
Літо у розпалі, можна робити стільки цікавих і веселих речей! Для корисного і веселого відпочинку в дні літніх канікул для дітей, в рамках проекту «Літня регата», організовано бібліотечні розваги «Весела бібліотечна Диванія». Діти грають в ігри, читають і обговорюють цікаві книжки, малюють, ліплять з тіста, пластиліну, займаються аплікацією. Отримують позитивні емоції від зустрічі з літературними героями, покращують навички спілкування, розвивають свої інтелектуальні та творчі здібності, поповнюють багаж необхідних знань, а головне – спілкуються між собою.





Настільні ігри – саме такі ігри, коли потрібен інтелект та вміння працювати в команді.

Твістер – улюблена гра, під час якої можна посміятися і продемонструвати фізичну активність. 

Діти веселяться, грають та читати не забувають.



У бібліотеці весело – переконані користувачі міської бібліотеки для дітей. Наша книгозбірня для них – як простір, де можна знайти нових друзів і гарна можливість бути активними. 
Літні розваги в бібліотеці продовжуються. Дитяча книгозбірня запрошує всіх бажаючих до проведення цікавого, змістовного, корисного дозвілля.

четвер, 20 липня 2017 р.

ЛИЦАРІ УКРАЇНСЬКОГО СВІТЛА

«Олена Теліга та Олег Ольжич – поети і герої», під такою назвою для користувачів міської бібліотеки для дітей влаштовано бібліографічне досьє, присвячене 110-річниці від дня народження Олени Теліги та Олега Ольжича – мужнім українським патріотам.
І в житті, і в смерті Олега Кандибу – Ольжича  і Олену Телігу  єднало дуже багато. Може,  це і випадковість, що народилися полум’яні борці за волю України в один і той же час – у 1907 році, в липні.
Обидвох лиха доля закинула на еміграцію, де запізналися вони і здружилися. Та зовсім не є випадковістю, що обоє – поети-борці стали на шлях безкомпромісної боротьби за визволення своєї нації з багатовікового поневолення, як фізичного так і духовного. Цим шляхом вони пройшли чесно й непохитно до кінця. Олена Теліга і Олег Ольжич тісно співпрацювали у культурно-освітній референтурі ОУН.
Трагічно закінчилось життя обох молодих українських патріотів – Олег Ольжич загинув у німецькому концентраційному таборі Заксенгаузен, а Олену Телігу фашисти розстріляли разом з її чоловіком Михайлом у Бабиному Яру. Мужньо і героїчно пройшли вони життєвий шлях, який привів до Пантеону Героїв.
Свідомо обравши собі тернисту й небезпечну долю боротьби в ім'я високої мети — визволення України, Олег Ольжич та Олена Теліга повернулися із забуття в безсмертя.
Більше інформації про життя і творчість письменників Ви знайдете у книгах нашої книгозбірні. До уваги читачів у бібліотеці влаштована викладка літератури «Олена Теліга та Олег Ольжич – поети і герої». 

четвер, 13 липня 2017 р.

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Шановні юні читачі! Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули», організованому Національною бібліотекою України для дітей разом зі своїми партнерами.
Мета Конкурсу — сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів — любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.
У Конкурсі беруть участь діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях:
читачі-учні (вихованці) 11-13 років;
читачі-учні (вихованці) 14-18 років.
Детальніше за посиланням:
Конкурс проводиться у 7 номінаціях:
«Знайомтеся — це ми!»
«Так, я люблю Україну»
«Природа — джерело натхнення та краси»
«І в кожному із нас уже живе філософ!»
«Моя майбутня професія»
«Безмежний світ моєї уяви»
«Далі буде? Ні, «далі» — вже є!»
Детальніше за посиланням:
Конкурс проводиться у два тури:
- перший – з 1 червня по 1 вересня на обласному рівні;
- другий, підсумковий – з 1 вересня по 30 вересня в місті Києві.
Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують індивідуальний прозовий або поетичний твір, який за темою відповідає певній номінації.
Творчі роботи надсилаються на електронну адресу Волинської обласної бібліотеки для дітей (biblio2010@ukrpost.ua). Кращі з них будуть відправлені до Національної бібліотеки України для дітей (nbudd@ukr.net).
Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.
Шановні юні поети та прозаїки! Чекаємо на ваші роботи про себе, про Україну, про природу, про все, що вас хвилює до 1 вересня.
Бажаємо успіху!

ЧИТАЄМО ПІД СІМЕЙНОЮ ПАРАСОЛЬКОЮ

Сім’я є основою суспільства. Ця аксіома визначилася за давніх часів і до сьогодні залишається актуальною. Вона була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Не менш важливе значення має і сімейне читання. Традиції такого спільного читання благодатно впливають на всю родину, воно передбачає духовне спілкування сім’ї, зміцнення духовних зв’язків.
    Нововолинська міська бібліотека для дітей теж пропагує загальнолюдські цінності, зосереджуючи увагу на пошуках шляхів співробітництва з родинами, вдосконаленні виховних можливостей батьків з метою покращення читання у дітей.
        І для того, щоб організувати змістовне, цікаве, пізнавальне дозвілля з книгою та розвагами для користувачів бібліотеки та їх батьків в рамках проекту «Літня регата» відбулися літні посиденьки «Читаємо під сімейною парасолькою».
  Як зазначила бібліотекар Лариса Крилова, дуже важливо  зберегти  звичку  дітей читати  і  влітку! Адже недавні  дослідження  виявили,  що  учні  початкових  класів   втрачають  за  літо   навики  читання,  яких  вони  набули  в  процесі  навчання.  У  дітей,  які  читають  і  під  час  літніх  канікул,  більше  шансів  зберегти  їх,  ніж  у  тих, хто  цього не  робить.  




Літо – це також пора відпочинку. Граючись та розважаючись дітлахи весело провели час.


      Тож маю надію, що спільна справа бібліотеки та батьків, спрямована на виховання в дітей інтересу до книги, дасть свої плоди, а читання принесе їм тільки задоволення й радість пізнання і весела літня пора подарує масу позитивних емоцій.