ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ

.

пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

ВЕЛИКОДНІ ПЕРЕДЗВОНИ В БІБЛІОТЕЦІ

   Незабаром Великдень – одне з найочікуваніших свят, адже саме у цей день нарешті всі зможуть поласувати такими унікальними смаколиками як паски та крашанки. Усім відомі  українські традиції святкування Великодня. В ці дні бібліотекарі пропонують своїм користувачам дізнатися як відзначають це свято в Україні. 

   До уваги користувачів в міській бібліотеці для дітей розгорнута тематична викладка "Величне свято Великодня святкує Україна".

середа, 28 квітня 2021 р.

ХАЙ ЛИНЕ У ВИСЬ ПЕРЕДЗВІН ВЕЛИКОДНЯ

 

Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято - Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. В даний час Пасха займає дуже важливе місце в житті багатьох людей. Ми повертаємося до наших витоків, до віри і тому свято Пасхи для нас стає чимось більшим та особливим.

Напередодні світлого свята Воскресіння бібліотекар Лариса Крилова для учнів 2-Б класу ліцею №7 (класний керівник Н. П. Магера) провела Великодньо-поетичну веселку «Хай лине у вись передзвін Великодня». Бібліотекар розповіла про релігійну сутність свята, наші Великодні традиції  та ознайомила із книжками, які є в Нововолинській міській бібліотеці на дану тематику. Після цього діти розповідали вірші про це світле свято, розгадували загадки, зачитували уривки із книжок. А на закінчення виготовляли Великодні аплікації.  






У ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ НА ПИРОГОВА, 4 ДІТИ ВИГОТОВЛЯЛИ СЛАЙМИ

 

Слайм – надзвичайно популярна зараз іграшка. Їх роблять і ними граються не лише діти, але і дорослі. Це пластична тягуча маса, яка дає приємні тактильні відчуття. Слаймери ‎переконують, що така іграшка допомагає зняти стрес і напругу.‎

Для того, щоб весело провести час з друзями та зайнятися своєю улюбленою справою до дитячої бібліотеки на Пирогова, 4 завітали користувачі. Жваво та з великим ентузіазмом дітлахи взялися до справи і через деякий час вже насолоджувалися своїми яскравими  та м’якими творіннями.




вівторок, 27 квітня 2021 р.

ВАЛЕОЛОГІЧНА СУПЕРЕЧКА В БІБЛІОТЕЦІ

 

Всі знають, що прийом їжі – це задоволення, а вживання деяких продуктів – справжня насолода. Так в чому ж шкода?

Розібратися у цьому складному питанні, в рамках клубу активного спілкування «Однокласник», вирішили учні 6-А класу Нововолинського ліцею №7 за допомогою валеологічної суперечки «Підступні бульбашки, чіпси, сухарики».

Бібліотекар міської бібліотеки для дітей Рябая Олена розповіла про можливі наслідки «смачної хімії», які є малодослідженими і небезпечними. Про те, що правильне харчування – перший ключ до здоров'я і доброго самопочуття.  Учні дізналися, що "найсмачніша їжа" насправді є і самою некорисною. Разом провели досліди та визначили топ-5 найбільш небезпечних для здоров'я продуктів. Також бібліотекар ознайомила школярів з книгою "100 фактів про їжу" (автори: Сем Бер, Рейчел Фірт, Роуз Голл, Еліс Джеймс, Джером Мартін), яка надійшла до бібліотеки від Українського інституту книги. А на закінчення заходу учасники отримали пам'ятку "Рекомендації щодо раціонального харчування" і пообіцяли відмовитися від таких улюблених чіпсів, сухариків, газованих напоїв, фастфуду та інших смаколиків для своєї ж користі.











неділя, 25 квітня 2021 р.

ОНЛАЙН-ЕКСКУРС ДО 35-ї РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

 

Чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними лiсами славилась чорнобильська земля. Та тiльки – до жахливої позначки, до радiацiйної межi, проораної квiтневої ночi 1986-го. Звiдтодi ця земля стала називатись зоною – скалiченою, непридатною для життя мiсцевiстю. I якщо вiд атомної катастрофи здригнулись серця всiх землян, то слово "зона" не перестає болiти у цих серцях вже тридцять п'ять рокiв i ще надовго лишиться в пам'ятi людства.

Мабуть в Україні немає жодного населеного пункту де б не було меморіалу, пам’ятника чи знаку, що  засвідчує нашу пам'ять про Чорнобильську трагедію. Це своєрідні дзвони, що нагадують нам про людський подвиг. І про ці сумні події не варто мовчати. Письменники видають книги, очевидці розповідають і діляться спогадами про події 26 квітня 1986 року. 

Сьогодні світова атомна спільнота докладає багато зусиль в подолання чорнобильського синдрому, а тоді, в далекому 1986 році… Тож давайте разом поринемо в те трагічне минуле. До Вашої уваги онлайн-екскурс «Чорнобиль: історія і сучасність».

Віртуальна виставка “Біль України, Чорнобилем сіяний” (книги з фонду бібліотеки).

Чорнобиль – те, з чим досі асоціюється Україна у світі, незважаючи на те, що з часу трагедії минуло 35 років. Та переважно розмови ведуться для дорослих і між дорослими, досі ніхто не намагався без зайвого пафосу й нагнітання розказати дітям та підліткам про події, що сталися в ніч на 26 квітня 1986 року. Катерина Міхаліцина у співавторстві зі Станіславом Дворницьким написала книгу "Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи", яка одразу була відзначена численними винагородами. Зокрема "Реактори" стали книжкою-переможицею і Книжкового Арсеналу, і BookForum, і Book Space у Дніпрі, потрапили до короткого списку Топу Барабуки тощо. Аварія на Чорнобильській АЕС подана тут не з одного ракурсу – читач дізнається про місто й околиці, про той час, плани й надії, які покладалися на майбутню електростанцію. Також, що очевидно, дізнається про саму трагедію та її наслідки для жителів місцевості, для України й світу загалом. Видання містить також детальний візуальний супровід – ядерні реакції, будову реактора, карти, зображення техніки, що застосовувалася при ліквідації аварії, тощо.

Видання унікальне, бо його складові допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту.

Книга, отримана за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги, буде цікаве як дітям, так і дорослим.  

 До Вашої уваги віртуальний огляд книги "Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи".

Книги про Чорнобильську трагедію стають актуальними не лише напередодні річниці аварії, але й тоді, коли діти відкривають у собі відчуття крихкості навколишнього світу. Художні видання про Чорнобиль несуть у собі яскраві переживання та відчуття всієї повноти трагедії.


субота, 17 квітня 2021 р.

ТОП-10 КНИГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: ВІД ДИТЯЧИХ ЗАБАВОК ДО ДОРОСЛИХ ПРОБЛЕМ


Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише полайкати когось в Інстаграмі чи пострімити. Ви теж так думаєте? А може, все не так погано? Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Просто зацікавити нинішнього тінейджера – набагато складніше. Складніше, але цілком можливо.

Часто діти, які не «люблять» читати, просто не знайшли ще історію, яка б їх зацікавила та надихнула.

Справді, відшукати книгу, яка б була близькою по духу, говорила б з підлітками зрозумілою для них мовою й на ті теми, які їх турбують, непросто.

Спеціально для «складних дітей» топ найкращих книжок для підлітків 12, 14, 15 років. Деякі з цих видань стали бестселерами, але – що найголовніше – їх справді читають підлітки! Тож приємного вам читання!

ЗМІСТ (КЛІК ДЛЯ ШВИДКОГО ПЕРЕХОДУ)

Пригодницькі книги для підлітків

Фантастичні книги для підлітків

Цікаві книги для підлітків про кохання

Психологічні книги для підлітків

 

 

середа, 14 квітня 2021 р.

ДИВО-ДИВНЕ - ПІРАМІДА

 

    Все на світі боїться часу, а час боїться пірамід. Так розпочала чергове засідання клубу «Книгочитограйко» бібліотекар Лариса Крилова, темою якого були овіяні легендами архітектурні пам’ятники Стародавнього Єгипту – піраміди. А ще навела цікаві факти про це чудо світу та ознайомила із книжками, які є в бібліотеці на дану тематику. Крім цього діти ділилися особистими враженнями від подорожей до цих визначних споруд. Та закликали всіх читати та пізнавати світ навкруги…



понеділок, 12 квітня 2021 р.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ЩО…

    12 квітня відзначається Міжнародний день авіації і космонавтики.

Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Розвиток пілотованих польотів проходив поетапно з урахуванням досягнутих науково-технічних результатів і появи нових наукових, господарських і технічних завдань. Від перших пілотованих кораблів і орбітальних станцій до багатоцільових космічних пілотованих орбітальних комплексів - такий шлях, пройдений радянською пілотованої космонавтикою.

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливу можливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

       Для того, щоб більше дізнатися про захоплюючий світ космосу Нововолинська міська бібліотека для дітей запрошує завітати до бібліотеки та ознайомитися з книгами на цю тематику…


середа, 7 квітня 2021 р.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ЩО…

 

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я. Нововолинська міська бібліотека для дітей теж долучилась до цього свята. Бібліотекарі відвідали старші групи (вихователі Дегтяр Світлана та Борщаговська Альона) ЗДО № 6 і запропонували діткам «здорові» книжки. Це яскраві пізнавальні видання, що допоможуть навчити малечу турбуватися про своє здоров’я, відкриють таємниці людського тіла і як воно функціонує, для чого людині серце і як воно працює. Всі ці книги нещодавно надійшли у фонд нашої бібліотеки за Програмою поповнення бібліотечних фондів Українським інститутом книги.

 Як не крути, а жити здорово, це здорово.

Тож пропонуємо вашій увазі добірку книг даної тематики.

 Гренемайр Д.  Велика книга про здоров’я для усієї родини. / Д. Гренемайр. – Тернопіль : Богдан, 2019 . – 144 с.


 

Ервін і Розі цікавляться усім на світі. Діти хочуть знати, звідки вони взялися, які в них є органи тіла, який шлях проходить їжа всередині організму, чому їм буває то весело, то сумно та багато чого іншого. На щастя, у них є хороший знайомий лікар, який може відповісти на будь-яке їхнє запитання. Він розповідає дітям, як функціонує наше тіло та чому кожен з нас – неповторний.

На запитання малюків відповідає лікар. Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів.

Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи. Сподіваємось, кожен читач знайде у книзі власні варіанти відповідей на ті чи інші дитячі «чому?».

 


Тарновська Т.  Світ навколо нас. Як працює твоє тіло : фотоенциклопедія / Т. Тарновська . – Київ : Кристал-Бук, 2020. - 48 с.

Книжка відкриває таємниці людського тіла й дає відповіді на запитання, які ще пів століття тому заводили вчених у глухий кут. Чому з’являються веснянки й через що ми гикаємо? Навіщо нам апендикс і звідки береться піт? Що являє собою ДНК і яку роль відводять стовбуровим клітинам? Ми просто й доступно описуємо складні процеси, що відбуваються в організмі, доповнюючи тексти зрозумілими схемами та яскравими світлинами. Цікаві факти, які дбайливо зібрано в цьому виданні, зроблять читання ще більш захопливим.

 

Траїні А. Фантастична подорож тілом людини.  / А. Траїні. – Харків : РАНОК , 2019 . 32 с.

            Книжки серії "Світ пана Водиці" відомого на весь світ автора та ілюстратора Аґостіно Траїні познайомлять малечу з основними поняттями про нашу планету: як виростає дерево, як утворюється шторм, куди дівається вода. А кумедний та простий виклад інформації допоможе дітям зрозуміти, які процеси відбуваються у тілі людини та у довкіллі.

Прочитайте книгу і дізнаєтеся багато цікавого про свій організм.

 

 


Шеберг Г.  Душевні факти про серце / Г. Шеберг ; пер. з шведської Г. Мамчур. – Харків : Крокус , 2019. – 45 с.


 Чи знаєш ти, що серце людини — таке ж унікальне, як і відбитки пальців? Що найменша в світі пташка колібрі має найбільше у світі серце відносно розмірів свого тіла? Чи знаєш, чому судини сині, якщо кров червона? Але ти точно знаєш, що складене з пальців серце — жест, що означає любов і вдячність. У серці стільки цікавого! Тож вперед у подорож до його найпотаємніших куточків!

 

 

Косовська М.  Пригоди Тимка у світі бактерій / М. Косовська . – Харків : Моноліт, 2020 . – 96 с.

     Мити чи не мити... руки? Чи такі вже й небезпечні бактерії, які живуть довкола нас?

Команда фахівців-мікробіологів об’єдналася з видавничим колективом, щоб створити неймовірну книжку «Пригоди Тимка у світі бактерій». Тут усе серйозно, усе правильно з погляду науки! Але водночас дуже легко, зрозуміло й доступно.

Найменші читачі віком 5+ зможуть розпочати з цією книжкою захопливу подорож у світ природознавства.


Гарді Д.  Воно заразне . Інфекційний світ патогенів та мікробів / Д. Гарді . – Харків : Віват , 2020 . – 64 с.


Добряче придивись. Уважніше. УВАЖНІШЕ...

Що ти бачиш? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ти бачиш домівки — житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів.

Чого вони хочуть? Подібно до тебе, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною твоїх НЕДУГІВ! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди.

Що робити? Не панікувати! Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення.

То чому зволікаєш? Зроби крок до світу патогенів. Тільки не забудь спершу вимити руки!

Обов’язки самопроголошеного епідеміологічного детектива виконує Дженніфер Ґарді — доктор наук, старший науковий співробітник Центру боротьби з хворобами Британської Колумбії і доцент Школи населення та громадського здоров’я, яка входить до складу Університету Британської Колумбії. Дженніфер проживає у канадському місті Ванкувер з одним музикою, численними тваринами і незліченною кількістю мікробів. Викладає, читає публічні лекції, проводить наукові дослідження, а ще бере участь у створенні документальних фільмів для телеканалів CBC і Discovery Channel Canada. Ти тримаєш у руках її першу дитячу книгу!

А ще діти з цікавістю розглядали нові книги, задавали запитання та жваво дискутували...










 

Тож запрошуємо до дитячої бібліотеки на Пирогова, 4.