ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ

.

пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

ДО 85-річчя ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ

Щороку в кінці листопада Україна відзначає День пам′яті жертв Голодомору.
Тричі Україна потрапляла в пекельні лабіринти голодоморів, які спричинили величезні людські жертви: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.
Але справжньою катастрофою для українського народу став голод 1932-1933 рр., у результаті якого вимерли цілі регіони. Історики навіть не можуть назвати точну кількість людських жертв голодомору.  На думку дослідників, у той період в Україні вмерло від голоду 3,5-8 млн.осіб.
На вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні, міська бібліотека для дітей провела годину скорботи «Бавилась смерть в математику» для учнів 6-А класу Нововолинської гімназії (класний керівник Т.Я.Малєва).
Завідувач бібліотеки Валентина Ярмолюк ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор». Учні декламували вірші українських поетів про ті страшні події, переглянули фільм «Голодомор 1932-1933» та ознайомились з викладкою літератури «Голодомор: очима болю і вустами гніву». 






Наприкінці заходу присутні вшанували пам'ять померлих запаленими свічками та хвилиною мовчання. Щоб  для всіх людей доброї волі ця хвилина скорботи стала актом поминання і перестороги. Щоб подібне не повторилося ніколи.
24 листопада о 16.00 запаліть свічку і в час хвилини мовчання, згадайте в молитві усіх, кого вбили голодомори. Нехай зігріють їхні душі вогники свічок у кожному вікні. Запалені свічки пам'яті – данина жертвам Голодомору, тим, хто став зорями.

четвер, 22 листопада 2018 р.

ЗУСТРІЧ З УЧАСНИКАМИ ПОДІЙ НА МАЙДАНІ

Нещодавно в українському календарі з’явився ще один пам'ятний день. На необхідність створення такої дати Президента надихнув героїзм народу. На боротьбу за свої ідеали пліч-о-пліч стали народи заходу і сходу, люди всіх національностей: українці, кримські татари, росіяни, білоруси…
Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Майдан 2013-2014 років як ніколи згуртував українців. Він став ще одним знаковим явищем в історії Української держави.
21 листопада в міській бібліотеці для дітей до Дня Гідності та  Свободи було проведено зустріч з учасниками подій на Майдані «Усе залежало від нас». Пригадати пам'ятні події, опинитися в атмосфері Майдану отримали змогу учні 7-Б класу ЗОШ №7 (класний керівник С.О.Іващенко). З розповіді  завідувача бібліотеки Валентина Ярмолюк присутні дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані, про початок Революції Гідності та її героїв.

Своїми спогадами про історичні події на Майдані ділився Борис Федорович Бабійчук, волонтер, депутат обласної ради, який був неодноразовим учасником Євромайдану.
Минуло зовсім небагато часу і про захисників нашої держави вже пишуть вірші, книги, знімають кінофільми. Поетичні рядки, сплетені у патріотичну мозаїку звучали у виконанні місцевого поета, голови літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця», який діє при центральній міській бібліотеці, Ярослава Григоровича Гиця. Ярослав Григорович теж був учасником Євромайдану. І про все пережите і побачене там вилилося у книзі віршів «Майдан душі».

Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих на Майдані, на війні на Сході і всіх, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежність і свободу України і її народу.
А ще діти  задавали запитання гостям та ділилась своїми думками про сучасну історію нашої країни, про важливість власного внеску в розвиток рідної держави. 
В стінах бібліотеки діти писали листа для військових з побажанням їм здоров'я, миру і обіцянкою вчитись добре та стати в майбутньому захисниками нашої держави. А гості побажали учням любити свою Батьківщину, стати надійною зміною в майбутній історії нашої держави.

пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

СВЯТА НАУКА ПОЧУТИ ОДИН ОДНОГО

З розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, всі люди в якому – сусіди. А для того, щоб людство успішно розвивалося, треба знаходити спільну мову. У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності.
До Міжнародного Дня толерантності бібліотекар міської бібліотеки для дітей Олена Рябая провела для восьмикласників ЗОШ №3 дискусійне коло «Свята наука почути один одного», на якому учасники заходу мали змогу висловити свої думки з приводу таких питань: кому і для чого потрібна ця наука «Чути один одного»?; яку користь можна одержати, навчившись вмінню почути іншого?; чи потребуємо ми в наш час толерантності у відношенні до інших і як цього домогтися?. Під час дискусії учасниками заходу було зроблено висновки та затверджено думку, що якість суспільства залежить від здатності людей співіснувати одне з одним,  поважати, підтримувати, навчатися одне від одного.

 Далі учням було запропоновано цікавий тренінг від працівників Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь» координатора по роботі з дітьми та молоддю Вікторії Скриннікової та психолога Олени Качорок.  Під час якого розігрувалися життєві ситуації, що стосувалися даної тематики та обговорювались варіанти людської поведінки.




четвер, 8 листопада 2018 р.

У ДИТЯЧІЙ КНИГОЗБІРНІ ОРИГІНАЛЬНО ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Незвично та цікаво День української писемності та мови відзначили у міській бібліотеці для дітей.
     День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Напередодні цього свята в міській бібліотеці для дітей пройшов День інформації "Мову, ту що люди рідною зовуть, ти ніде й ніколи не забудь". В рамках Дня інформації пройшла пізнавальна година "Мова рідна - з пісні та любові" для вихованців старшої групи "Хмаринка" ЗДО №6 (вихователь Тишкова Н.П.). Бібліотекар Лариса Крилова розповіла дітям, яка прекрасна і барвиста, мелодійна і співуча наша мова.

Бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Олена Рябая, в рамках клубу активного спілкування "Однокласник", провела екскурс у давнину «Історія писемного знаку» та ознайомила учнів 5-го класу ЗОШ №3 (класний керівник Руга Н.А.) зі святом, яке вже стало традиційним, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. 

З розповіді бібліотекаря діти дізнались, що в далекій давнині люди писали на березовій корі. Цей верхній шар кори, здертий з берези, називається берестом. Вона-то й використовувалася на Русі як матеріал для письма. Ця давня руська писемність називалася берестяними грамотами. Бібліотекар ознайомила дітей з особливостями кори берези, навичками роботи з нею та провела майстер-клас. Під час творчої майстерні звучали прислів'я та приказки про мову, легенди про березу.




«Поєдналися» кора берези та мова у «берестяній грамоті», на якій діти власноруч клинописом написали обрані приказки та прислів'я. Учні дізналися, що завдяки своїй білій корі та ніжному листячку береза стала в українців символом чистоти, дівочої ніжності й вірності. Бібліотекар закликала дітей приступати до роботи тільки з хорошими думками. А щоб веселіше працювалося, під час майстер-класу школярі наввипередки відгадували загадки про мову.


Творчість з корою берези настільки захопила дітей, що у залі панувала весела, позитивна, тепла атмосфера. 
В читальному залі книгозбірні завідувач міської бібліотеки для дітей Валентина Ярмолюк ознайомила дітей з виставкою-інсталяцією "Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата", на якій було представлено інстальоване книгами українських письменників слово - "МОВА".



вівторок, 6 листопада 2018 р.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВОЛОДИМИРОМ ШОВКОШИТНИМ


Шовкошитний Володимир Федорович — технік-геофізик, інженер-теплоенергетик, доктор філософії в галузі політології, державний, політичний та громадський діяч, літератор, директор видавництва «Український пріоритет».
Ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, народний депутат України І скликання.
Автор публіцистичного твору «Герої народжуються на могилах героїв» (про перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина), музичних альбомів «Фантомний біль», «Занедбаний рай», «Барди Чорнобиля», сценарію фільму «Хрест» та співавтор сценаріїв фільмів «Поріг» (про Чорнобильську катастрофу), «Просвітлої дороги свічка чорна», «Чорнобиль, трагедія і надія», збірок поезій, історичного роману у трьох книгах «Кров — свята» («Хресна путь», «Білий кречет», «Боривітри»), феєричних романів «Мерехтіння зникань» та «Незникомість мерехтінь» (2018).
         Видавець презентуватиме книги:
·        Йосип Струцюк «Бог задумав інакше» — роман про війну під проводом Богдана Хмельницького, про найславнішого гетьмана, про Берестечко і справжню ціну поразки при ньому, про кохання і зраду, про Українську мрію і промисел Божий;
·        несподіваний модерний роман від знаного майстра роману — лауреата Шевченківської премії Василя Слапчука — «Кохання, Дао і марципани»;
·        Ігор Рассоха «Справжність Велесової книги» — науковий доказ справжності нашої найдавнішої писемної пам'ятки переверне ваші уявлення не лише про цей духовний скарб, але й про загальне сприйняття нашої історії;
·        Ігор Мельниченко «Коли і скільки заплатили Юді Іскаріоту» — розглядається історія виникнення юдаїзму й християнства, ґрунтуючись на грецьких і арамейських текстах Біблії та інших релігійних і світських джерелах, 
а також книги Івана Низового, Лізи Мельниченко, Ольги Слоньовської, Миколи Жулинського та інших.