ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ

.

четвер, 26 квітня 2018 р.

ЧОРНОБИЛЬ... ТРАГЕДІЯ... ПАМ'ЯТЬ...

32 роки пройшло після аварії на Чорнобильській АЕС. В ніч на 26 квітня 1986 року жахлива трагедія світового масштабу на Чорнобильській АЕС зробила міста Чорнобиль і Прип’ять безлюдними. 
ШАНА ТИМ ГЕРОЯМ, які поклали життя, ліквідуючи наслідки страшного лиха.
З нагоди цієї дати в міській бібліотеці для дітей в відділі обслуговування 5-9 класів діє тематична полиця «Згадувати боляче – забути неможливо».

понеділок, 23 квітня 2018 р.

ПОДОРОЖ У МИНУЛЕ УКРАЇНИ…

Часто українці для того, щоб побачити щось нове і цікаве, набратись позитиву і просто відпочити відправляються в інші країни, забуваючи про те, що в нашій Україні теж є багато місць, які варто побачити кожному.  Україна чекає на Вас! Вона як книжка, яку починаєш читати і не можеш відірватись, адже найцікавіше завжди попереду.
Наша Батьківщина має чимало сюрпризів для тих, хто вирішить подорожувати нею: це середньовічні замки, загублені в сільських глушинах, мальовнича природа і пейзажі, також величні монастирі, в які не так легко попасти, а ще маленькі церковиці, які вражають насправді своєю красою і атмосферою. Також це унікальні львівські дворики, старовинні будівлі, які мають свою історію, пов’язану з народними переказами і легендами. 
Сьогодні учні 7-А класу ЗОШ № 3 вирушили у віртуальну мандрівку «Підкова щирого золота: огляд старовинних замків, фортець». Бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Нововолинської МБД Олена Рябая познайомила дітей з історичними спорудами України. З розповіді бібліотекаря школярі дізналися про легенди та романтичні історії, факти про чудових князів, милих лицарів, козаків, магнатів цих замків. 

При проведенні цього заходу діти пізнали розмаїття природного ландшафту України, багатовікову історію та культурні пам’ятки України. Ця віртуальна подорож допомогла формуванню в дітей патріотичних почуттів, гордості за свою Батьківщину.
В міській бібліотеці для дітей для користувачів влаштована викладка літератури «Перлини України: замки та фортеці».
Подорожі це чудовий світ відкриттів, пізнання нового та величного. Буденність нашого життя підсилює бажання мандрувати. Це й не дивно. Адже саме змінюючи обставини, отримуючи нові враження від побаченого ми відпочиваємо від буденного життя.

середа, 11 квітня 2018 р.

ПИСАНКА ТАКА БАРВИСТА, ГАРНА, КРАСНА, ПРОМЕНИСТА


Ось і прийшла весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, зодягаються в зелень ліси та діброви. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха, або Великдень. Це величне свято світлого Воскресіння Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей і спокутував їх своїми стражданнями. Воно супроводжується численними прекрасними звичаями і традиціями, які ми зберігаємо, розвиваємо та передаємо з покоління в покоління.
Для того, щоб діти знали  традиції та звичаї нашого народу бібліотекар міської бібліотеки для дітей Лариса Крилова запросила учнів 3-Б класу ЗОШ №7  разом з класним керівником Наталією Петрівною Магерою та вчителем християнської етики Людмилою Ярославівною Левчук до історичного музею міста Нововолинська на художній дивограй «Писанка така барвиста, гарна, красна, промениста».
Про походження свята та народні традиції, особливості відзначення Великодня в Україні розповіла бібліотекар Лариса Крилова.




Також на зустріч завітав отець Володимир, настоятель Свято-Покровського храму нашого міста, який повідав дітям про те, як духовно підготуватися до цього свята та закликав всіх робити добрі справи та йти по житті чесно та справедливо. Свято Великодня, як зазначив він, нагадує нам про взаємне прощення та порозуміння, тому ми намагаємося забути усе недобре, відпустити усі образи, які затаїлися у душі і жити з світлим серцем і чистим сумлінням.


Великдень в українців завжди асоціюється з писанкою, адже яйце символізує зародження нового життя. У християнстві яєчко є символом Христового Воскресіння, бо як із мертвої шкаралупи яйця народжується нове життя, так і Христос вийшов із гробу до Нового Життя. Саме так розпочала свою розповідь директор музею Тетяна Марценюк. Вона ознайомила дітей із символікою великодніх писанок та технікою їх виконання. А організатор екскурсій музею Ірина Ромашко наголосила про необхідність писати їх, тому що за народним повір’ям доки пишуть писанки доти буде Україна.




А у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів організовано викладку літератури «Линуть дзвони із небес, Христос Воскрес».


Тож розповідаймо  друзям, знайомим, рідним про славні народні традиції України, зберігаймо їх, примножуймо, бо це - наша історія, наша культура. Нехай якнайшвидше кожен здобуде перемогу добра над силами зла у своїй душі. Щоб не тільки вустами, а й чистим серцем на привітання: «Христос воскрес!», відповісти: «Воістину воскрес!»                                                                                    

середа, 4 квітня 2018 р.

БОГДАНУ ЖОЛДАКУ - 70

Свій ювілей відзначив один з видатних постатей сучасної української літератури Богдан Жолдак. Хлопець, який виріс у творчій родині письменника та поетеси, ніяк не міг стати кимось, окрім талановитого прозаїка.
   Згадували творчий шлях Богдана Жолдака в міській бібліотеці для дітей під час інформхвилини «Пригоди в книгах Богдана Жолдака». Бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Олена Рябая, в рамках клубу активного спілкування «Однокласник», ознайомила дітей з творчістю українського прозаїка, нашого сучасника Богдана Жолдака.
За 70 років автор встиг спробувати себе у багатьох жанрах та стилях літератури. Відомий своїми фільмами, оповіданнями та книгами, проте, не забув він і про маленьких читачів. Бібліотекар розповіла, що він написав багато дитячих книжок: "Куцяткові цятки", "Про чисті ручки", "Казкарик, або Казковий конструктор" та інші.


У фондах нашої дитячої бібліотеки є книжка Богдана Жолдака «Капосні капці». Так от, вона дуже цікава, це, мабуть, продовження твору Івана Франка відомого – «Абу-Касимові капці».
Письменник дійсно неординарний, особливий, він належить до «Нової хвилі» української літератури. Його називають батьком чорного гумору.
Тож, ласкаво просимо у світ казки Богдана Жолдака як маленьких, так і дорослих читачів.