ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ

.

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

Щороку, в четверту суботу листопада, Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів. Ця глибока рана в історії українського народу ніколи не зітреться у національній пам’яті.
Сьогодні не викликає сумніву, що тоді сталінський тоталітарний режим вчинив жорстокий злочин проти української нації, внаслідок якого мільйони українських селян були виморені штучно організованим голодом.
До Дня пам’яті жертв Голодомору  міська бібліотека для дітей спільно з ЗОШ №7 провели реквієм пам’яті  «Українське обличчя голоду» для учнів 5-7 класів. З вступним словом виступили завідувач МБД Валентина Ярмолюк та заступник директора по виховній роботі Оксана Костюк. Діти 10 класу  (класний керівник О.Раш-Шиманська) підготували літературну композицію «Пекучий біль мого народу». Учасники  заходу запалили жалобні свічки, щоб душі закатованих голодом отримали вічний спокій і смирення.




Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв сталінського голодомору.
 А також до уваги учнів в залі була розгорнута викладка літератури «Голодомор: очима болю і вустами гніву», де кожен з них мав змогу познайомитися з книгами, які є у міській бібліотеці для дітей.


В 2016 році День пам’яті жертв голодомору в Україні припадає на 26 листопада. Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників. Нехай ця пам’ять про всіх померлих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.








ПРИРОДНИЧА ХВИЛИНКА «ХТО ЯК СПИТЬ УЗИМКУ»

   
  Незабаром настане зима і вкриється все снігом — і земля, і будинки, і дерева. Взимку всі намагаються сховатися від морозу і кожен по-своєму пристосувався зимувати.  
Зима – нелегка пора  і для тварин. З-під снігу вони не можуть добути вдосталь корму, мерзнуть, застуджуються.  Мороз, вітер… Як же непросто звірятам знаходити собі їжу під товстим шаром снігу, а дрібним тваринкам взагалі важко пересуватися поміж снігових заметів. Та винахідливі звірі пристосувалися до зими, кожен по-своєму, а  як саме вони зимують з’ясовувала бібліотекар Лариса Крилова разом із учнями 4-Б класу  (класний керівник  Лейбик В. В. ) Нововолинської гімназії. Захід проходив в рамках гуртка «Юні бібліотекарі», тому що багато дітей  цього класу відвідують цей гурток. Із розповіді бібліотекара учні дізналися про те, які тварини впадають у зимову сплячку і яким чином вони це роблять. Крім цього учні розповідали вірші про тварин та позмагалися у природничих іграх та конкурсах. А головне те, що вони усвідомили, що обов’язково треба піклуватися та оберігати усіх тварин, особливо в таку нелегку для них холодну зимову пору.



середа, 16 листопада 2016 р.

ТОЛЕРАНТНІСТЬ – ШЛЯХ ДО ЗГОДИ

16 листопада весь світ святкує Міжнародний день толерантності. З нагоди цього свята міська бібліотека для дітей провела годину спілкування "Стосунки рівності й поваги". На заході були присутні учні 6-Б класу Нововолинської гімназії (класний керівник Солтис С.В.). Бібліотекар Олена Рябая ознайомила дітей з історією толерантності, про різні прояви її в нашому щоденному житті: терпіння та терпимість, чуйність та небайдужість, індивідуальність та різноманітність,  уміння слухати і володіти собою. Учні жваво включилися в бесіду, розкрили значення таких понять, як розуміння, любові до ближнього, до Батьківщини, до планети Земля, і, навіть, до самих себе. Вони наводили приклади синонімів до слова "толерантність". Також взяли участь у ігрових вправах «Мій образ», «П’ять добрих слів», «Чи вміємо ми порозумітися без слів». Давали відповіді на запитання тестів «Чи проявляєте ви толерантність?», «Наскільки ви толерантні?». Та всі разом визначили формулу толерантного спілкування.



  Наприкінці заходу був зроблений висновок: варто бути не просто «такими як всі», а вміти висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію, але водночас цінувати в кожній людині особистість і поважати  її  думки  та  переконання.
До уваги користувачів в бібліотеці у відділі обслуговування учнів 5-9 класів представлена тематична полиця літератури "ХХІ століття - століття толерантності".  

середа, 9 листопада 2016 р.

ЗУСТРІЧ З НОВОВОЛИНСЬКИМИ ВОЛОНТЕРАМИ

«Любити і допомагати» – девіз всіх тих, хто не може залишатися осторонь людей, які потребують підтримки та участі. А також – турботи, самовідданості та доброти. Саме ці почуття, які неможливо виховати ніякими інструкціями та законами, притаманні волонтерам. Сьогодні в кожній області, кожному місті та майже кожному селищі нашої держави є хоча б одна група волонтерів, які активно допомагають тим, хто потребує допомоги, що свідчить про визнання українським суспільством значущості волонтерської діяльності та повернення до християнських цінностей милосердя та благодійності. Це ще раз засвідчує те, що милосердя та благодійність залишаються незмінними атрибутами життя людини.
8 листопада в міській бібліотеці для дітей відбулася зустріч «Жити, щоб допомагати, допомагати, щоб жили» учнів ЗОШ №7 8-А класу (класний керівник О.М.Чемко) з волонтерами Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям. На зустріч завітали волонтери цього центру К.О.Франчук, З.П.Колбун, О.Д.Ільницький та керівник клубу «Патріот» Н.Ф.Венгрин, який організований при ЗОШ №7. Вони розповіли про допомогу військовим та мирним жителями на східному фронті.

 
Олександр Данилович Ільницький ознайомив присутніх з роботою центру допомоги військовослужбовцям та розповів про одного з волонтерів, депутата обласної рада В.Л.Курстака, який неодноразово їздив в зону АТО з гуманітарною допомогою для бійців. Учні, які були присутні на заході є членами клубу «Патріот», цікаво та з хвилюванням у серці згадували як писали листи воїнам-захисникам, виготовляли власноруч сувеніри-обереги та маскувальні сітки, які разом з теплими речами передали у зону АТО.


      На закінчення зустрічі школярі намалювали малюнки воїнам з побажанням миру та скорішого  завершення війни.

Діти дійшли висновку, що допомогти армії, нашим бійцям, може кожен із нас, хто має в серці бодай трохи любові і здатен нею поділитися.