ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ

.

середа, 27 квітня 2016 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ «ПИСАНКАРСТВО – ПІЗНАЙ ІСТОРІЮ МИСТЕЦТВА»

Ось і настала найпрекрасніша пора року весна. З її приходом оживає природа, повертаються з далеких країв птахи, зодягаються в зелень ліси та діброви. І саме з весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха, або Великдень. Це величне свято світлого Воскресіння Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей і спокутував їх своїми стражданнями. Воно супроводжується численними прекрасними звичаями і традиціями, які ми зберігаємо, розвиваємо та передаємо з покоління в покоління. Головним символом цього свята в Україні є писанка. Вона не лише прикраса Великоднього столу, але й дивовижний витвір народного мистецтва. Для того, щоб діти краще пізнавали, зберігали та примножували народні традиції свята та познайомилися із технікою виготовлення писанок у Нововолинській міській бібліотеці для дітей організовано книжкову виставку «Писанкарство – пізнай історію мистецтва», презентація якої відбулася напередодні цього величного свята Воскресіння. Бібліотекар Лариса Крилова на початку зустрічі познайомила  із виставкою, та підкреслила її актуальність та значимість у нашому сьогоденні.  А учні 4-Б класу (класний керівник О.Л.Музичук) ЗОШ №3, які прийшли на цей захід порадували всіх присутніх чудовими Великодніми віршами та інсценівками.  
Ще до нас на зустріч завітали гості. Це організатор екскурсій Нововолинського міського історичного музею Тетяна Марценюк та художник- реставратор цього музею Ірина Ромашко, які розповіли дітям про писанки, методи її виготовлення. А також познайомили із значенням орнаментів, символів та малюнків на них. Після цього учні спробували самі виготовляти писанки. Вони надзвичайно завзято взялися до справи і тому у дитячих руках з’явилися «маленькі шедеври», кожен по-своєму цікавий та оригінальний.
         Також до свята Великодня потрібно готуватися ще й духовно. Про це наголосив священник Свято-Покровського храму отець Орест Піджарко. І закликав всіх присутніх у ці Великодні дні по-новому побачити й відчути себе, оцінити чистоту своїх помислів, бажань та вчинків, а ще – бути добрішими, милосерднішими, терплячішими, благороднішими один до одного.
Тож напередодні Великодня хочемо побажати всім, щоб цей Великий День подарував нам щастя, здоров’я, любов і непохитну віру в кращий завтрашній день. Нехай Пасхальне свято стане для всіх нас початком нового життя – кращого і добрішого.



вівторок, 26 квітня 2016 р.

30-РІЧЧЮ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ ПРИСВЯЧЕНО

 Серед подій другої половини ХХ століття, якими насичена історія українського народу, Чорнобильська трагедія посідає особливе місце.
26 квітня – це не просто календарна дата, це символ, наповнений гіркотою подій, дата, яка розділила наше життя на ДО і ПІСЛЯ ЧОРНОБИЛЯ, а ехо скорботних чорнобильських дзвонів ще й досі бринить у кожному серці. Саме в цей день, 30 років тому, сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства, більшої годі уявити!
Виросло вже ціле покоління, яке не застало цю жахливу катастрофу. Для них це вже історії, далека, невідана…
26 квітня Нововолинська міська бібліотека для дітей разом з учнями 7-х класів ЗОШ №7 (класний керівник Г.В.Хомик, вчитель Н.С.Скібіцька) провели свічу пам’яті «Весна і сонце - до, і горе - після». Від завідувача бібліотеки Валентини Ярмолюк діти дізналися про причини та наслідки аварії на ЧАЕС, учні розповіли вірші про трагедію, прослухали у записі пісні «Лелеча доля», «На Чорнобиль журавлі летіли», «Чорнобильський лелека» та інші. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх тих, хто увійшов у вічність.



 

       В бібліотеці розгорнута тематична полиця «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя світ вберегти».

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

В ДОЛОНЯХ ВСЕСВІТУ - ЗЕМЛЯ

Земля – це чудова планета, на якій ми живемо. Вона гарна будь – якої пори року. В білому зимовому вбранні і в зелених шатах літа вона така ж прекрасна, як і в ніжному весняному та золотавому осінньому уборах. Різноманітна її природа. Усе навколо наповнене життям, голосами птахів, шелестом листя, дзюркотінням струмків. Виховувати любов до природи - одне із головних завдань бібліотеки.
І тому до Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі, в рамках клубу активного спілкування "Однокласник", міська бібліотека для дітей провела для учнів 6-А класу ЗОШ №3 (кл. керівник О.М. Баглай)  пізнавальний екотелетайп «В долонях Всесвіту – Земля».
Бібліотекар Олена Рябая ознайомила дітей з поняттям – екологія, нагадала про правила поведінки під час відпочинку на природі, прогулянки чи походу. Також школярі прийняли активну участь в обговоренні екологічних проблем та збереження природніх ресурсів. Приємно було відчувати небайдужість дітей і прагнення стати справжніми захисниками природи.


Учні взяли участь у екологічній грі "Що? Де? Коли?", вікторині «Знати, щоб зберегти», зоовікторині «Чому птахи мають таку назву?» та пограли в тест-гру. Цікаві завдання та тести розкрили сучасним школярам наслідки байдужого ставлення до природи та навколишнього середовища, яке вони повинні зберегти для майбутнього покоління. 
На закінчення заходу школярі познайомилися з виставкою-роздумом «Людина і природа: гармонія чи трагедія».

середа, 13 квітня 2016 р.

КАЗКИ НАПИСАНІ СЕРЦЕМ

 З давніх-давен по всіх країнах світу люди складали казки і втілювали в них свою народну мудрість. Казка розкривала людям очі на навколишній світ, окрилювала людей фантазією, збуджувала мрії про краще життя, про перемогу добра над злом і закликала до участі у цій одвічній боротьбі правди і кривди.
Можливості казки надзвичайно широкі. Вона розважає і веселить, схвалює добре і гостро висміює зле, повчає і виховує, примушує замислитись над явищами життя, інколи й посумувати… Вона допомагає пізнати навколишній світ - життя природи з її найглибшими таємницями, життя і взаємини людей у минулому і майбутньому людського суспільства.
Серед найвідоміших казкарів української літератури почесне місце займає Оксана Іваненко, 110 річницю від дня народження якої ми відзначаємо 13 квітня.
З цієї нагоди  у цей теплий весняний день завітали до Нововолинської міської бібліотеки для дітей учні 4-В класу гімназії (класний керівник О. А. Власюк) на книгограй веселих пригод та цікавих казок.

Спочатку всі присутні переглянули слайд-презентацію, а бібліотекар Лариса Крилова познайомила з життєвим та творчим шляхом цієї видатної казкарки. Після цього юні читачі «вирушили у захоплюючу подорож»  по казках Оксани Іваненко, під час якої дізналися про цікаві та повчальні пригоди мешканців лісу, познайомилися з добрими, мужніми, дружними, працелюбними дітьми. Ще діти з задоволенням зачитували уривки із казок письменниці. А своїми враженнями від прочитаних казок поділилися під час проведення   літературної гри-подорожі «Чарівні зерна доброти», у якій вони засуджували кривдників, та намагалися робити так, щоб добро обов’язково  перемагало зло. Адже Оксана Дмитрівна дуже любила дітей, хотіла, щоб вони були добрими, щасливими, розумними, працьовитими та хорошими людьми. Бо діти - то наше майбутнє, майбутнє країни, в якій ми живемо.




Як відомо на казках письменниці виросло не одне покоління дітей. Але слід визнати, шо вони не втратили своєї актуальності і сьогодні. Бо хороші книги ніколи не старіють. І тому, щоб краще познайомити дітей із цими чудовими творами у бібліотеці організовано викладку літератури «Казки написані серцем». Тож запрошуємо всіх до нашої книгозбірні ознайомитися із прекрасним  казковим світом Оксани Іваненко.


четвер, 7 квітня 2016 р.

СЕМІНАР-ПРЕЗЕНТАЦІЯ

6 квітня на базі Нововолинської міської бібліотеки для дітей відбувся семінар-презентація «Творча співпраця бібліотек для дітей з шкільними та позашкільними закладами та установами – основа успішної роботи дитячих книгозбірень». Метою семінару було показати співпрацю бібліотек для дітей з різними закладами та установами міста; довести, що бібліотека потрібна людям як джерело інформації, як шлях до душі кожної людини; бути відкритим домом для всіх тих, кому потрібна книга, психологічне розвантаження.


     Програма семінару була надзвичайно цікавою та насиченою. Про  співпрацю з бібліотекою розповідали Інна Володимирівна Чепурна  вихователь-методист ДНЗ №4, Світлана Костянтинівна Ковальчук – вихователь недільної школи Православного центру Преподобного Іова Почаївського, Наталія Іванівна Галичук – керівник гуртка «Культура мови і спілкування» ДЮЦу, Оксана Серафимівна Костюк – заступник директора по виховній роботі ЗОШ №7; Вікторія Петрівна Скриннікова – координатор  центру ВОБФ «Карітас-Волинь».
З доповідями «Публічні бібліотеки: від обслуговування населення до співпраці з громадою», «Розкриваємо, розвиваємо, творимо разом» виступили директор ЦБС Світлана Кухарук та завідувач МБД Валентина Ярмолюк.

 




Своїми професійними знахідками і досягненнями в цій сфері діяльності  поділилися бібліотекарі міської бібліотеки для дітей Лариса Крилова («Дитяче читання та книга як ідея співпраці дорослих і дітей»), Олена Рябая («Бібліотека – територія захоплюючого читання»), бібліотекар ЦМБ Антоніна Костилева, бібліотекар ЗОШ №5 Людмила Суржик («Шкільні бібліотеки в інформаційно-освітньому просторі: мотивація до технологічних змін та співпраці»). У рамках семінару було проведено тренінг на емоційне розвантаження працівниками соціального центру благодійного фонду «Карітас-Волинь».

 

Для всіх учасників семінару сюрпризом став виступ вихованців ДНЗ №4 «Берізка», які подарували чудовий весняний настрій, та гуртківців ДЮЦу з інсценізацією казки І.Франка «Лисичка та журавель».



Всі присутні мали змогу насолодитися чудовими мистецькими роботами наших  читачів Лютяниці Аніти та Павлічук Маргарити, які були представлені на виставці-персоналії «Фантазії своїми руками».


Яскравим емоційним фіналом семінару став «Круглий стіл», де усі учасники констатували, що ефективна робота сучасного бібліотекара неможлива без професійного спілкування, дружньої та плідної співпраці.
Безумовно, подібні семінари мають велику вагу, вони сприяють не лише спілкуванню однодумців, виробленню навичок колективної роботи, а й дозволяють одержані знання застосовувати  на практиці.

пʼятниця, 1 квітня 2016 р.

ХВИЛИНКА СМІХУ – ДІТЯМ НА ВТІХУ

1 квітня - цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки, він з однаковим успіхом відзначається в Україні, і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших — День дурня.
І тому сьогодні міська бібліотека для дітей запросила учнів 5-Б класу ЗОШ№7 (кл. керівник Хілько В.І.) на гумористичний мікрофон «Скільки світу, стільки й сміху», на якому звучали гуморески та байки О.Вишні, П. Глазового, Г. Бойка, С. Олійника, С. Руданського. Щирий дитячий сміх лунав у читальному залі. А родзинкою заходу були Смішинка, Смішарик та Іванко, які згуртували сміхом і запалом всіх присутніх.


Бібліотекар відділу обслуговування 5-9 класів Олена Рябая розповіла про історію походження свята гумору, звідки прийшов до нас неофіційний день сміху, як його святкують у різних країнах та містах. Та найбільш цікавими були гумористичні конкурси: «Дотепні перекладачі», «Розсміши Несміяну», «Покажи, але не розкажи», «Сліпий художник» та веселі вікторини.


Усі присутні залишали читальний зал бібліотеки з веселим настроєм і щиро дякували господарям за квітневу «сміхотерапію».
У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються. Тому, будьте обережні, запасіться відчуттям гумору, на жарти не ображайтеся, а відповідайте ними ж. Загалом, веселіться, тому що сміх, як відомо, продовжує життя.


Для читачів в книгозбірні організовано перегляд літератури "Читання для реготання".