ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ

.

пʼятниця, 31 липня 2015 р.

ВСЕ БУДЕ В "ШОКОЛАДІ"

11 липня ми відзначали одне із улюблених свят  всіх ласунів — Всесвітній день шоколаду. Його вигадали французи ще в 1995 році, а зараз їх ініціативу підтримують любителі цих ласощів у багатьох країнах світу, зокрема і в нас. З цієї нагоди до міської бібліотеки для дітей завітали наші активні користувачі і поціновувачі шоколаду. Разом із бібліотекаром Ларисою Криловою вони здійснили інформ-мандрівку до країни Шоколандії, під час якої дізналися, як і коли людство почало смакувати цим делікатесом та як його виготовляють сьогодні. А ще  учасники  свята розгадували шоколадні вікторині і загадки, з заплющеними очима куштували  ласощі та відгадували вид шоколаду, і за свою спритність та кмітливість  отримали солодкі подарунки.



А на закінчення діти «пройшли курс шоколадної терапії», смакуючи шоколадні солодощі, адже вживання цього смачного продукту позитивно впливає на весь організм. Шоколад піднімає настрій, покращує пам’ять, лікує серце, зміцнює імунітет … Тому сподіваємось, що після Свята Шоколаду всі стали хоча би трішечки здоровшими і щасливішими.



ТАЄМНИЦЯ ЛЕСИКОВОЇ СКРИПКИ

Гоян Я.П. Таємниця Лесикової скрипки (1992) [djvu] | Оцифровано Гуртом
Нещодавно у міській бібліотеці для дітей відбулося обговорення книги Яреми Гояна «Таємниця Лесикової скрипки», з  нагоди 75-річчя від дня народження  письменника.
Народився Ярема Петрович Гоян 11 липня 1940 року в чудовому селі Долішнє Залуччя на Івано-Франківщині.
Понад 20 років  він очолює дитяче видавництво «Веселка», а ще митець опікується дитячим журналом «Веселочка». Його творчість відзначена Національною премією України імені Т. Г. Шевченка.
За повість «Таємниця Лесикової скрипки» Ярема Гоян отримав Шевченківську премію з рук Олеся Гончара (1993р.).
«Велику таємницю довірив малому Лесикові дід Петро: є на світі чародійна скрипка, від якої залежить доля й щастя України. Так народилась книга «Таємниця Лесикової скрипки». І хоч ця книга рекомендована для дітей молодшого шкільного віку, її з задоволенням  читають старші школярі і дорослі». Так розпочала свою розповідь завідувач бібліотеки Валентина Ярмолюк. Разом із героєм повісті Лесиком  всі разом вирушили в мандри рідним краєм, де дізналися, як він разом із друзями зазнає різних пригод і відкрили для себе образ вільної України, її історичну долю, походження та зміст національних символів.
Діти зачитували  цікаві легенди і перекази із книги, які їм сподобалися, коли читали цю книгу.


Читайте діти цю книжку, і, можливо, прочитавши її, ви захоче взяти в руки музичний інструмент. Це буде успіх письменника.